







Február 7. világszerte a Biztonságos Internet Napja.
A világnap apropóján jó szívvel ajánljuk a pedagógusoknak saját célra, vagy gyerekekkel közösen is megtekinthető TudatosNet videósorozatunkat, amely segítséget jelenthet, ha például, az internetes zaklatás, a biztonságos böngészés, az álhírek vagy a chat alkalmazások helyes használatával kapcsolatban szeretne többet tudni.
Ha tesztelné a biztonságos internetezéssel kapcsolatos felkészültségét, akkor a TudatosNet kvíz oldalon ezt játékos formában megteheti.
A TudatosNet kvíz felnőtt (pedagógus, szülő) és gyerekeknek szóló verziót is tartalmaz, így akár tanórai foglalkozásokon is használható, gyerekeknek, szülőknek is ajánlható.
Ezen kívül figyelmébe ajánljuk a témában megjelent friss országos reprezentatív kutatásunkat. A felmérés azt vizsgálta, hogy a szülők mennyire vannak tisztában gyermekük online jelenlétével. Többek közt kiderül, hogy annak ellenére, hogy a fiatalok szabadidejük nagy részét az interneten töltik, az otthoni beszélgetések során mégis sokkal jellemzőbb, hogy az iskolában történtekről faggatják őket szüleik. A szöveget itt olvashatja el.
Biztonságos böngészést, tudatos internethasználatot kívánunk!
Üdvözlettel:
a ProSuli csapata
Iskolába történő belépés szabályai 2021.december 1-jétől
Tisztelt Szülők!
Az emberi erőforrások minisztere 29/2021 (XI.19.) EMMI határozata értelmében december 1-től szigorodik az intézmény területére való belépés rendje.
A határozat előírja, hogy az intézmény területére a tanulókon és alkalmazottakon kívül csak védettségi igazolvánnyal rendelkező személy léphet.
A védettséget igazoló iratot, applikációt az igazgatói irodában be kell mutatni.
A rendelet 3. pontja szerint: „A gyermeket, illetve a tanulót a köznevelési intézménybe kísérő vagy onnan hazakísérő 1 fő nagykorú személy a koronavírus elleni védettségének igazolása nélkül a köznevelési intézmény területére a köznevelési intézmény vezetője által meghatározott pontig léphet be.”
Intézményvezetői jogomnál fogva intézményünk esetében ez a pont a bejárati ajtó.
Továbbá felhívom figyelmüket, hogy az intézmény területén a közösségi tereken kötelező az orrot, szájat elfedő maszk használata.
Kérem, hogy amennyiben személyes ügyintézésre van szüksége, az alábbi telefonszámon egyeztetni szíveskedjen: +36/63-364-831 (Templom utcai épület) és +36/63-364-840 (Régiposta utcai épület).
Segítő együttműködését és a szabályok betartását köszönöm:
Szegvár, 2021. december 01.
Vighné Németh Ildikó intézményvezető
EFOP-3.2.3-17-2017-00009 Digitális környezet a köznevelésben
"Tanítsd ma a holnapot"
Elnyert támogatási összeg: 2.399.297- forint.
"A magyarok emlékei a cipszerek földjén, a felvidéken - tutajozással a goráloknál."
A grooming szó jelentése behálózás, becserkészés. Az online térben főként arra utal, amikor felnőtt elkövetők közösségi oldalakon magukat gyereknek, fiatalnak kiadva férkőznek kiskorúak közelébe. Az online grooming különösen azért veszélyes, mert gyakran csak akkor derül ki, hogy ártalmas közeledésről van szó, amikor az elkövető már kialakított egy erős érzelmi kapcsolatot az áldozattal, és elszigetelte őt környezetétől.